Otwarci na Współpracę – nauka kluczem do lepszego jutra 

Redakcja Faktów o Rozwoju jest częścią Polskiego Centrum Rozwoju Innowacji i Nauki. Jej zadaniem jest prezentowanie najnowszych trendów w nauce, biznesie i gospodarce. Popularyzacja „przez wielkie P”, łącząca atrakcyjną wizję z wnikliwością.

Fundamentem staje się szukanie wspólnego języka korzyści i wartości, umacnianie i promowanie współpracy innowacyjnych twórców.

Jak można to robić? Na przykład poprzez wspieranie wybitnych naukowców w poszukiwaniu partnerów biznesowych. Dlatego też Fakty o Rozwoju zostały partnerem medialnym 40 Światowej i 20 Europejskiej Konferencji Termoelektrycznej 2024.

Kraków stolicą termoelektryczności

Latem Kraków stanie się światową stolicą wiedzy o termoelektryczności. Od 30 czerwca do 4 lipca na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się łączona 40 Światowa i 20 Europejska Konferencja Termoelektryczna, ICT/ECT 2024, wspierana przez Międzynarodowe Towarzystwo Termoelektryczne (ITS) i Europejskie Towarzystwo Termoelektryczne (ETS).

W ICT/ECT 2024 udział wezmą naukowcy z całego świata, specjalizujący się w dziedzinach fizyki, chemii i inżynierii materiałów termoelektrycznych. Zaprezentują oni zagadnienia teoretyczne i praktyczną aplikację rozwiązań z zakresu modelowania, zjawisk fizycznych, nowych materiałów, technik pomiarowych, urządzeń i systemów termoelektrycznych, łącznie z ich praktycznym zastosowaniem w sektorze przemysłowym i energetycznym.

O termoelektryce słów kilka

Termoelektryka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin pozyskiwania zielonej energii. ICT/ECT 2024 to świetna okazja dla przedstawicieli biznesu i firm poszukujących pionierskich rozwiązań z pola technologii energetycznych oraz pozyskania kontaktów ze specjalistami z całego świata, a także zaprezentowania wdrożonych już innowacji termoelektrycznych.

Równocześnie z konferencją odbędzie się Szkoła Termoelektryczności, podczas której uczestnicy zdobędą unikalną wiedzę z fizyki, chemii, inżynierii materiałów termoelektrycznych, a także projektowania innowacyjnych urządzeń termoelektrycznych od światowych ekspertów w tej dziedzinie.

Gospodarzem wydarzenia jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Za bezpośrednią organizację Konferencji odpowiadają prof. Krzysztof Wojciechowski i prof. Janusz Toboła, wieloletni pracownicy naukowi AGH i specjaliści z zakresu termoelektryczności.

Więcej informacji o konferencji ICT/ECT 2024 na stronie https://ict2024.agh.edu.pl/.

Share This Post